اهداف سئو

دیجیتال مارکتینگ - تولید محتوای متنی و دیجیتال - سئو 

اهداف سئو در یک دهه اخیر فراتر از حد تصور تکامل یافته است و موتورهای جستجو نیز با سرکوب کردن اسپم توانستند بهترین محتوا و اطلاعات را به مخاطبان نمایش دهند. هدف های منسوخ شده ای از جمله تعداد بک لینک ها و تمرکز بر روی پیج رنک، امروزه در برنامه های سئو نیستند، چراکه معیار های مناسبی نخواهند بود. برای رسیدن به هدف های خود، نیاز است که ابتدا جایگاه خود را در بازار مشخص نمایید. همچنین توجه به نوع صنعتی که در آن فعالیت دارید و همینطور روشهای کسب مشتری نیز دارای اهمیت زیادی است. در ادامه به معرفی اهداف سئو و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال و متنی میپردازیم. جهت مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

اهداف سئو

بسیاری از وب سایت ها مستقیما بر روی افزایش درآمد سایت متمرکز هستند، ممکن است وب سایت شما بیشتر به عنوان یک ابزار بازاریابی موثر برای ترغیب مشتریان هدف شناخته شده باشد.

سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو، موثرترین روش به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی کسب و کار شما است. سئو می تواند موجب افزایش بازگشت سرمایه فعالیت های آفلاین و آنلاین بازاریابی شما شود.

افزایش درآمد

وب سایت ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از سئو برای افزایش درآمد از مخاطبین خود استفاده می کنند. با این حال تفاوت های زیادی بین وب سایتی که به دنبال تنها یک فروش زودگذر است و وب سایتی که به دنبال ایجاد یک کسب و کار حرفه ای است وجود خواهد داشت.

در فروشگاه های اینترنتی که به دنبال فروش مستقیم محصولات خود و افزایش درآمد هستند، کاملا منطقی است که هدف آنها افزایش بازدیدکنندگان و بهینه سازی صفحات سایت در جهت فروش هر چه بیشتر محصولاتشان است.

درخواست کسب اطلاعات بیشتر از طرف مخاطبان

وقتی که یک سایت به جای فروش بیشتر، با تمرکز بر روی افزایش درخواست مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر از شما ایجاد می شود، رویکردهای سئو نیز متعاقبا تغییر خواهند کرد. در این نوع هدفگذاری به جای تمرکز بر روی فروش ساده تر، باید بر روی صفحاتی که توصیف کننده محصولات، خدمات و کسب و کار شما است، تاکید نمود.

ارزیابی در چنین هدفی می توانند بر روی آنالیز نوع استفاده مخاطبان از ابزارهای سایت، چت آنلاین کاربران با شما و همچنین سوالاتی که کاربران از طریق فرم تماس از شما می پرسند، متمرکز شود.

آموزش و سرگرم کردن مخاطبان

اگر هدف شما نمایش بهترین محصولات و خدماتتان است، ارتقا نرخ مشارکت سایت هدفی بسیار خوب برای شما است، مخصوصا اگر صاحب وب سایت های سرگرمی و مسافرتی مانند رستوران ها، اقامت و وب سایت های حاوی اطلاعات مناطق مختلف، می باشید.

بهره مندی از مخاطبانی که جذب سایت شما شده اند، فرصتی بسیار خوب برای متقاعد کردن و اطلاع رسانی به آنها درباره محصولات، سرویس ها و کسب و کارتان است.

افزایش تعداد افرادی که از وجود برند شما خبر دارند

سئو می تواند به عنوان ابزاری برای هر چه بیشتر باخبر شدن مخاطبین و از حضور آفلاین یا آنلاین برند شما استفاده کنند. کاربران مشتاق بعد از دیدن یک تبلیغ آفلاین یا ویدیویی از شما، احتمالا علاقه مند به جستجوی شما در گوگل هستند و به دنبال اطلاعات بیشتری از شما می گردند. این جستجو از طریق جستجوی نام برند شما انجام می گیرد. همچنین با دیده شدن نام سایت شما در جستجوهای متفاوت، احتمال بیشتری به وجود می آید که مخاطبان بر روی سایت شما کلیک کنند.

افزایش رضایت مشتریان

یکی دیگر از اهداف سئو می تواند افزایش رضایت کاربران از طریق وب سایت باشد. این مورد باید به دقت قبل و بعد از فروش محصولات وجود داشته باشد، چرا که کاربر در هر مرحله از خرید احتمال دارد که بخواهد با پشتیبانی سایت تماس داشته باشد. این امر می تواند به واسطه تمرکز بر روی نمایش اطلاعات پشتیبانی در اکثر صفحات سایت به دست آید. همچنین ساختار سایت باید واضح باشد و موتورهای جستجو نیز صفحات درستی را به ازای کلمات کلیدی مشخص نمایش دهند. به همین دلیل کاربران از همان ابتدا برای گرفتن پاسخ خود با صفحه مناسبی رو به رو می شوند.

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک از ابتدایی ترین اهداف سایت است و نشان از بیشتر دیده شدن سایت در نتایج جستجو می باشد. این مورد را می توانید از طریق ترافیک ماهانه سایت ارزیابی نمایید. افزایش ترافیک در وب سایت هایی که وابسته به تبلیغات هستند بسیار اهمیت دارد.

افزایش رتبه سایت

در نهایت می توان از سئو برای افزایش رتبه سایت استفاده کرد. بدست آوردن رتبه اول در جستجوی یک عبارت می تواند دلیلی بر پیشرو بودن آن سایت در کسب و کار مربوطه باشد. با استفاده از ابزارهای بررسی رتبه سایت می توانید به طور خودکار به چک کردن آن در کلمات کلیدی متفاوت بپردازید.

برای مشاوره بهترین سئوکار و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره بهترین سئوکار و تولید محتوای متنی و دیجیتال در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای متنی  و دیجیتال مارکتینگ بهترین سئوکار و تولید محتوا در کرج و در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما