اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ - سئو در کرج - بازاریابی دیجیتال

همه ما محبوبیت شبکه‌های اجتماعی و تاثیر فوق‌العاده آن‌ها در زندگی خود دیده‌ایم. این موضوع اصلا به یک شهر و جامعه و فرهنگ خاص مربوط نیست و فعلا در همه دنیا مشابه است. خیلی از افراد لباس، لوازم منزل و حتی سبک زندگی خودشان را مثل بلاگرهای معروف در یوتیوب و اینستاگرام انتخاب می‌کنند. بلاگرها یا یوتیوبرها هم با فعالیت در این شبکه‌ها به درآمدهای خیلی زیادی می‌رسند. به همین دلیل اینفلوئنسر مارکتینگ به یک نوع بازاریابی دیجیتال مدرن تبدیل شده است که فرصتی بسیار خوب برای نمایش تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات متفاوت فراهم کرده است. در ادامه به معرفی اینفلوئنسر مارکتینگ میپردازیم. جهت مشاوره سئو، دیجیتال مارکتینگ طراحی وب سایت و تولید محتوای دیجیتال و متنی در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

خیلی از برندها و کسب و کارها از این افراد به عنوان یک رسانه برای معرفی کسب و کارشان استفاده می‌کنند و تاثیرگذاری این افراد هم به حدی هست که برندها رضایت کافی از همکاری با آن‌ها دارند. به هر حال اهمیت این موضوع بسیار زیاد است که تبلیغات در اینستاگرام و همکاری با اینفلوئنسرها به یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های بازاریابی در ایران تبدیل شده است.

اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی بازاریابی دیجیتال است که به جای بازار هدف روی اینفلوئنسرها تمرکز می کند. برندها اینفلوئنسرهایی را که می‌توانند روی خریداران آن‌ها تاثیر زیادی بگذارند، شناسایی می‌کنند و فعالیت‌های بازاریابی خود را بر روی این افراد انجام می‌دهند. اینفلوئنسرمارکتینگ ترکیبی از استراتژی‌های بازاریابی محتوای جدید و قدیم است. بازاریابی اینفلوئنسر مارکتنیگ تقریبا نوعی کانتنت مارکتینگ با محوریت اینفلوئنسرها است و ترکیبی از بازاریابی آنلاین اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و بازاریابی محسوب می‌شود که محصولات و خدمات به واسطه آن توسط اشخاص قابل اعتماد به مشتریان معرفی می‌شوند.

دلیل اهمیت بازاریابی

از آنجایی که بلاگرها و اینفلوئنسرها کاربران و فالوورهای خود را از پلتفرم شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آورند، بنابراین بازاریابی تاثیرگذار با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ارتباط مستقیمی دارد. از طریق این امکان می‌توان به مخاطبان زیادی دسترسی داشت زیرا که نیمی از جمعیت جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

شرکت‌ها و برندهایی که از بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند، این موضوع را اثبات کرده‌اند. بنابراین هم اکنون که در عصر رسانه‌های اجتماعی زندگی می‌کنیم، استفاده از بازاریابی‌های تاثیرگذار می‌تواند به شرکت‌ها و برندها کمک زیادی کنند.

 مزایای بازاریابی Influencer Marketing

بازاریابی تاثیر گذار مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه به مهم‌ترین مزایای آن اشاره می‌کنیم:

۱. افزایش آگاهی از برند

یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از تبلیغات اینفلوئنسر در اینستاگرام بهبود آگاهی افراد نسبت به برند می باشد. مخاطبان هدف وقتی در شبکه‌های اجتماعی جستجو می کنند، به راحتی نسبت به برند، پیشنهاد‌ها و فروش شما اطلاعات به دست می‌آورند. پس بهتر است که محتوای با ارزش تهیه کنید و به این صورت افراد بیشتری را جذب پیج اینستاگرام یا کانال یوتیوب خود نمایید.

۲. ایجاد اعتماد از طریق پلتفرم اینفلوئنسرها

بلاگرها معمولا ارتباط نزدیک و محکمی با کاربران خود دارند و اعتماد عمیقی بین آن‌ها وجود دارد. بلاگرهایی به چنین قدرتی می‌رسند که تاثیرگذاری خاصی داشته باشند و دقیقا به نقطه‌ای برسند که به آن‌ها اینفلوئنسر گفته می شود. در این صورت کاربران به توصیه‌های آن‌ها توجه می‌کنند. مثلا وقتی یک فرد مشهور و سلبریتی محصول، کالا یا خدماتی را معرفی می‌کند، قصد تایید و اعتبار به آن برند می دهد و مخاطبین هم از برند موردنظر حمایت می‌کنند.

۳. دسترسی به مخاطبان هدف

اینفلوئنسرهایی که با برند و خدمات شما ارتباط دارند می‌توانند با خلاقیت و ارائه بهترین روش های تبلیغات اینترنتی، کاربران هدف را در اختیار شما قرار دهند. نیازی نیست که هزینه اضافی بابت امتحان و پیدا کردن بازار هدف خود کرد، زیرا بلاگرها می‌توانند نقش بازار هدف را اجرا کنند. البته مهم این است که از ابتدا بلاگر یا اینفلوئنسر مناسب را انتخاب نمایید.

۴. شکل‌گیری برندها با تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ

از آنجایی که بلاگرها مشتریان خود را در معرض ایده و فکرهای جدید، محصولات و برندهای متنوع قرار می‌دهند، می‌توانند جنبش و ترند جدیدی ایجاد کنند. اینفلوئنسرها محصولات و خدمات شما را در معرض نمایش قرار می‌دهند و توجه افراد زیادی را به سمت برند شما جلب کنند. پس شما این شانس را دارید که خیلی راحت روی موج شبکه‌های اجتماعی و تاثیرگذاری این افراد قرار بگیرید و محصولات زیادی بفروشید.

برای مشاوره بهترین سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره بهترین سئو و تولید محتوای متنی و دیجیتال در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای متنی  و دیجیتال مارکتینگ بهترین سئو و طراحی وب سایت در کرج و در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما