رنک الکسا

رنک الکسا - تولید محتوای دیجیتال - سئو در تهران

اگر در زمینه وب‌ گردی فعال باشید به احتمال زیاد بارها نام سایت الکسا و بعد از آن عبارت رنک الکسا را حتما شنیده‌اید.در ادامه به اهمیت و معرفی رنک الکسا و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال و متنی میپردازیم. چهت مشاوره سئو کار ،تولید محتوا و طراحی سایت در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

رنک الکسا

در فضای مجازی، به طور حتمی رقابت بین سایت‌ های مختلف بسیار است. در واقع سایت‌ ها با یکدیگر رقابت می کنند تا در مسابقه جذب مخاطب، پیروز شوند. مسلما برای سنجش برتری و میزان موفقیت وبسایت‌ها نسبت به رقبای آن‌ها نیاز است به مراجع معتبری مراجعه کنیم. سایت الکسا یکی از این مراجع معتبر شناخته شده است.

تعداد سایت‌هایی که در حال حاضر فعال هستند بسیار زیاد است و برای هر کاربر جالب است تا بداند در این میان کدام یک از آن‌ها در رتبه بالاتری قرار دارد. رتبه (رنک) الکسا، عبارتی است که احتمالا بسیار زیاد آن را شنیده اید. متخصصین سئو و وبمسترها خیلی از آن استفاده می‌ کنند.

سایت الکسا Alexa چیست؟

کاربرد سایت الکسا شبیه به بعضی سایت‌ های دیگر مانند moz ،ahrefs و semrush است؛ چون متخصصین سئو و صاحبان وب‌ سایت‌ها از Alexa بهره می‌برند تا بتوانند سایت خود را با سایت‌های رقیب مقایسه کنند و از این قیاس، تحلیلی کامل ارائه دهند.الکسا نسبت به سایر سایت‌ها از جمله moz ،semrush و… از محبوبیت بالاتری در بین جامعه وبمسترهای ایرانی و مدیران سایت‌ها برخوردار است.

علت محبوبیت سایت الکسا بین وبمسترهای ایرانی

شاید مهم‌ترین دلیل محبوبیت الکسا این باشد که هیچ کدام از سایت‌هایی که از آن‌ها در بالا نام بردیم،رتبه‌بندی سایت‌ ها را نشان نمی دهند. الکسا هر سایتی را  از بین همه سایت‌ های ایران و جهان مقایسه می کند و اعلام خواهد کرد که سایت مورد نظر در بین تمامی سایت‌ها چه رتبه‌ای خواهد داشت و حتی رتبه آن را بین سایت‌های ایرانی هم می‌تواند نشان دهد.

توضیح رنک الکسا

رنک الکسا نشان‌دهنده مقیاس محبوبیت وب‌ سایت‌ها است. این سایت میلیون‌ها وبسایت را از نظر محبوبیت رتبه‌ بندی خواهد کرد، بنابراین سایتی که رنک الکسای آن ۱ باشد، محبوب‌ ترین سایت معرفی می شود. Alexa Rank نحوه عملکرد یک وب‌سایت را نسبت به سایر وبسایت‌ها نشان می‌دهد، که آن را به یک KPI عالی برای محک‌زدن و تجزیه و تحلیل رقابتی تبدیل می‌کند. رتبه الکسا با استفاده از یک روش خاص محاسبه می‌شود که ترکیبی از میزان بازدید سایت و میزان بازدید بازدیدکنندگان از سایت در سه ماه گذشته خواهد بود.

روش استفاده از رنک الکسا

هر زمان که خواستید رنک الکسای وب‌سایت خودتان یا وب‌سایتی که در حال مدیریت کردن آن هستید را ببینید، دو راهکار برای شما وجود دارد:

  • راه اول: در این روش شما می‌توانید به سایت الکسا به نشانی www.alexa.com مراجعه کرده و در قسمت BROWSE TOP SITES آدرس سایت خود را وارد نمایید. وقتی که آدرس سایت خود را وارد نمودید، در بخش صفحه قسمتی به نام Alexa Rank وجو دارد که رنک جهانی و رنک الکسا کشوری را نشان می دهد.
  • راه دوم: راه دیگری که می‌توانید از رنک الکسا وبسایت‌تان مطلع شوید، نصب افزونه الکسا برای مرورگر کروم یا فایرفاکس است. برای این کار کافی است وارد لینک زیر شوید و افزونه مورد نظر را نصب نمایید.

https://www.alexa.com/toolbar

دیگر خدماتی که الکسا به کاربرانش ارائه می دهد:

  1. Site Info: الکسا طیف گسترده‌ای از داده‌های دقیق برای هر وب‌سایت را دارا است.
  2. The Alexa Toolbar: نوار ابزار شناخته شده الکسا که تمام خدمات سایت الکسا را به راحتی در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  3. What’s Hot: این قسمت صفحات معروف اینترنت را نشان می‌دهد و هر ۵ دقیقه بروزسانی خواهد شد.
  4. For Site Owners: در این قسمت صاحبان سایت‌ ها می‌توانند داده‌های وب‌ سایت خود را در الکسا وارد یا ویرایش نمایند. مهم‌ترین قسمت این سایت بخش رتبه‌ بندی سایت‌ها بر اساس میزان بازدیدمی باشد در این رتبه‌بندی تنها تعداد بازدید از یک وب‌ سایت تعیین‌کننده خواهد بود.
  5. Top Sites: در این قسمت سایت‌های پربازدید نشان داده می شود.

برای مشاوره سئو کار و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی و طراحی سایت با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره تولید محتوای دیجیتال و متنی و سئو و طراحی سایت در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای سایت و دیجیتال مارکتینگ سئو تولید محتوا در کرج و  در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما