سئو تصاویر

سئو تصاویر - تولید محتوای متنی

سئو تصاویر یکی از شاخه های مهم علم سئو می باشد که بر رتبه ی گوگل سایت شما تاثیر زیادی خواهد داشت، سئو تصاویر شامل راهکارهایی در جهت بهینه سازی عکس های سایت شما است. با کمک سئو، تصاویر سایت خود از طریق جستجوگر های گوگل بازدید کننده های بیشتری پیدا می کند اگر شما یک سایت دارید یا یک وبلاگ نویس هستید و مرتب بر روی سایت خود کار می کنید و مقاله و محتوا تولید می کنید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اضافه کردن عکس و تصویر مرتب با مطلبتان تاثیری بر آماره بازدید دارد یا خیر. اضافه کردن تصویر به علاوه ی جلوه ی زیبایی که برای صفحه شما ایجاد می کند توضیح تصویری کوتاهی در خصوص محتوای مقاله شما به مخاطب خواهد داد. در ادامه به معرفی سئو تصاویر و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال و متنی میپردازیم. جهت مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

سئو تصاویر

برای اینکه این عکس را بهینه سازی کنید تا تاثیر مثبتی بر روی سئو وب سایتتان بگذارد لازم است ابتدا با کمک بعضی از نرم افزار ها اندازه و حجم تصویر را تغییر داده و نامی مرتبط با مقاله برایش انتخاب کنید موتور های جستجو گر گوگل بتوانند عکس را ببینند.

هنگامی که کاربر با ذوق و سلیقه برای مقاله عکس مرتبط و مناسب پیدا می کند به خوانندگان این کمک را می کند تا مطلب را بهتر درک کنند، یک تصویر مناسب ارزشمند تر از ۱۰۰۰ کلمه است، با توجه به اینکه در حال حاضر که افراد به دلیل خستگی حاضر نیستند جمله های بیشتر دو سه کلمه ای را بخوانند تصویر می تواند نظرشان را جلب کند، بنابراین توصیه می شود به تمام مقاله های که وارد سایت می شوند عکس اضافه کنید چون محتوای شما نیاز به تصویری دارد که مربوط به هدف مقاله است.

بهینه سازی عکس برای سئو

بهینه سازی عکس برای سئو یک تکنیک است که موجب جذب کاربران از طریق جستجوی تصاویر در گوگل می شود، با علم سئو تصاویر عکس ها را به نحوی برای سایت خود انتخاب نمایید تا سرعت بارگذاری سایت را کاهش ندهد.

همانطور که توضیح دادیم عکس بر روی بازدید مقاله ی شما تاثیر زیادی دارد اما آمار نشان داده، مقاله هایی به علاوه ی عکس دارای GIF یا تصویر متحرک هستند محبوب تر و پربازدید تر هستند.

انتخاب نام مناسب سئو تصاویر

سئو عکس با انتخاب نام مناسب برای تصویرتان شروع می شود، نام عکس اولین مرحله برای استفاده از کلامات کلیدی می باشد تا گوگل بداند تصویر شما در مورد چه چیزی است. کلمات کلیدی کمک می کنند تا گوگل متوجه موضوع تصویر شود و به آن رتبه بدهند ، انتخاب کلمات کلیدی مربوط به عنوان مقاله، استفاده از کلمه ی هم معنی انگلیسی بر رتبه ای که عکس کسب می کند تاثثر زیادی خواهد داشت.

حجم عکس مناسب سئو تصاویر

بازدید کنندگان سایت به طور میانگین حدود ۳ تا ۵ ثانیه به سایت فرصت می دهد تا بارگذاری شود ، زمان باز شدن سایت یکی از الگوریتم گوگل هنگام رتبه بندی است، لود شدن سریع تصویر مسئله ی بسیار مهمی برای سایت می باشد، تا کاربر بتواند سریع و راحت صفحه را باز کند و به جستجو در سایت بپردازد و به دیگر صفحات سایت هدایت شود ، حجم تصویر تاثیر زیادی بر زمان بارگذاری سایت خواهد داشت، مخصوصا وقتی تصویر بزرگی را بار گذاری میکنید به رزولوشن و ابعاد تصویر بسیار توجه کنید.

تاثیر alt و title بر سئو تصاویر

درج برچسب Alt و Title بر روی عکس یک راهکار هوشمندانه جهت سئو تصاویر می باشد، هنگامی که alt و title بر روی تصویر قرار می گیرند باعث میشوند تا موتور های جستجو گر هنگام بارگذاری تصویر بفهمند تصویر شما در مورد چه موضوعی می باشد. برچسب alt هنگامی که مرورگر توانایی ترجمه یا باز شدن عکس را ندارد یک جایگزین متن برای تصویر می باشد، جهت دیدن برچسب alt فقط کافی است موس را بر روی عکس نگه دارید ، Alt و title برای سئو سایت شما بسیار ارزشمند هستند و بر روی رتبه ای که کسب می کند تاثیر زیادی دارد .

قوانین ساده و تاثیر گذار بر سئو عکس :

  • از کلمات کوتاه به زبان انگلیسی در نام عکس استفاده نمایید.
  • در تگ alt بهتر است از سریال یا مدل محصول استفاده کنید.
  • علاوه بر اسم عکس از کلماتی که زیاد با این نام جستجو می شوند استفاده کنید.

استفاده از نقشه سایت برای سئو عکس :

اکثر سایت ها مخصوصا سایت های فروشگاهی از گالری عکس های زیادی در تمام صفحات سایت استفاده می کنند تا آمار فروش را در فروشگاه اینترنتی خود افزایش دهند، استفاده از نقشه سایت بر روی تصاویر به توجه Google کمک زیادی خواهد کرد زیرا مرورگرهای وب نمی توانند تصاویری را که در صفحه وب فراخوانی نشده اند را ردیابی نمایند ، بنابرین برای اینکه گوگل را متوجه تصاویر سایت خود نمایید لازم است تصاویر را در نقشه ی تصویری سایت فهرست کنید.

برای مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره تولید محتوای دیجیتال و متنی و طراحی وب سایت در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای سایت و دیجیتال مارکتینگ سئو تولید محتوا در کرج و  در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما