قابلیت پایش

قابلیت پایش - تولید محتوا - سئو در کرج

بدست آوردن رتبه خوب در موتورهای جستجو نیازمند یک وب سایت بدون هیچ نقصی در سئو می باشد. در زمینه سئو موارد فنی زیادی هستند که همگی باید حتما رعایت شوند. در این مطلب به یکی از مفاهیم بسیار مهم و فنی سئو به نام قابلیت پایش سایت توسط ربات های موتورهای جستجو می پردازیم. جهت مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

تعریف پایشگر

یک موتور جستجوگر مانند گوگل، شامل پایشگر، ایندکس و الگوریتم است. وظیفه پایشگر دنبال کردن لینک ها می باشد. وقتی پایشگر گوگل به وب سایت شما می رسد، محتوای آن را می خواند و در ایندکس خود ذخیره می کند.

یک پایشگر (Crawler) لینک ها را در وب دنبال خواهد کرد. پایشگرها با نام های ربات، bot و spider نیز معرفی شده اند و طی ۲۴ ساعت فعال هستند. وقتی آنها به یک وب سایت می رسند، نسخه HTML آن را دیتابیس عظیم خود که ایندکس نامیده می شود، ذخیره می کنند. این ایندکس معمولا متناسب با تغییراتی که شما در وب سایت خود ایجاد می کنید، به روز رسانی خواهند شد. بسته به اینکه گوگل سایت شما را چقدر معتبر می داند و میزان تغییرات سایت چقدر است، پایشگرها زود به زود یا دیر به دیر به سایت شما مراجعه می کنند.

تعریف قابلیت پایش

قابلیت پایش یا Crawlability به امکان پایش سایت توسط پایشگرهای گوگل شناخته شده اند. پایشگرها را میتوانید در وب سایت خود بلاک کنید و جلوی دسترسی آنها به سایت را بگیرید. اگر شما آن ها را بلاک کنید، به آنها اعلام کرده اید که به سایت شما رجوع نکنند. در این صورت صفحات سایت شما در ایندکس گوگل قرار نمی گیرد و در نتیحه در نتایج جستجو نیز نمایش داده نمی شود.

روش هایی وجود دارد که در نتیجه آنها وب سایت قابلیت پایش را از دست می دهد و ایندکس نمی شود:

  • اگر فایل robots.txt سایت شما به روشی تنظیم شده باشد که پایشگرها را بلاک کند، گوگل به صفحات سایت شما مراجعه نمی کند.
  • پایشگرها قبل از شروع پایش وبسایت، به هدر صفحات توجه می کنند. این هدر ها شامل کد های وضعیتی هستند و اگر کد وضعیت هدر اعلام کند که آن صفحه وجود ندارد، گوگل دست به پایش آن نمی زد.
  • اگر متا تگ robots در یک صفحه به خصوص، موتورهای جستجو را از ایندکس صفحه منع کرده باشد، آن صفحه پایش می شود، اما در ایندکس گوگل قرار نمی گیرد.

موارد مهم در قابلیت پایش

با اینکه قابلیت پایش جزء پایه و اساس سئو می باشد، برای بسیاری از افراد، پیچیده تلقی می شود. در بعضی از موارد مشاهده می شود که کاربران وب سایت ها ناخواسته و بدون شناخت جلوی پایش صفحات را می گیرند. اگر پایشگرها نتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند، به هیچ وجه رتبه خوبی بدست نمی آورید. اگر سئو سایت برای شما اهمیت دارد، باید به این مورد توجه کرد.

برای مشاوره بهترین سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره بهترین سئو و تولید محتوای متنی و دیجیتال در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای متنی  و دیجیتال مارکتینگ بهترین سئو و طراحی وب سایت در کرج و در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما