تعریف لینک داخلی

لینک داخلی - تولید محتوا - دیجیتال مارکتینگ

لینک های داخلی یا Internal Links، لینک هایی هستند که از یک دامین به همان دامین لینک داده می شوند. به طور عامیانه تر یک لینک داخلی، لینکی است که به صفحه دیگری از همان سایت اشاره می کند. در ادامه به معرفی لینک داخلی و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال و متنی میپردازیم. جهت مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

تعریف لینک داخلی

لینک های داخلی از یک صفحه به صفحه دیگر یک سایت لینک داده می شوند و معمولا در سیستم مسیریابی اصلی سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع لینک ها به سه دلیل زیر اهمیت دارند:

  • به مخاطبان این فرصت را می دهند که به راحتی در بین صفحات جا به جا شوند.
  • آنها در ایجاد سلسله مرتب صفحات کمک خواهند کرد.
  • آنها موجب تقسیم شدن اعتبار یک صفحه در بین صفحات داخلی آن هستند.

اهمیت لینک های داخلی

لینک های داخلی از جمله موارد مهم در سئو هستند که از اهمیت ویژه ای برخوردارند. با اینکه امروزه بحث لینک های داخلی از موضوعات جذاب سئو نیست اما استراتژی اشتباه در این کار موجب ضررهای جبران ناپذیری در سئو سایت می شود. بنابراین شما باید با فاکتورهای تاثیر گذار در لینک های داخلی آشنا باشید تا از گام های اشتباه در این کار خودداری کنید.

ویژگی های لینک های داخلی

منظور ما از لینک های داخلی لینکی است که در وبسایت وجود دارد و به صفحه دیگری از سایت خودمان منتقل می شود. این گونه لینک ها معمولا به شکل انکر تکست است و عبارت نوشته شده در انکر تکست معمولا نام صفحه لینک شده یا عبارتی با همان موضوع می باشد.

این نمونه لینک ها به مخاطبان کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر سایت انتقال داده شوند و از دیگر صفحات سایت نیز بازدید کنند. در زمان های ابتدایی پیدایش اینترنت این مسئله اهمیتی نداشت اما امروزه به خاطر مسئله سئو سایت، لینک های داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین نوع رفتار موتورهای جستجو نیز نسبت به لینک های داخلی و خارجی متفاوت است. با این حال لینک های داخلی در رتبه و اعتبار سایت اهمیت دارند و همچنین در نوع آنالیز سایت توسط موتورهای جستجو تاثیر گذارند.

انکر تکست

در واقع محتوای لینک داخلی خود را در کوتاه ترین عبارت ممکن بیان خواهد کرد و به مخاطب یک تصور اولیه از محتوای داخل صفحه لینک شده را نشان میدهد.

نوع استفاده لینک

در صورتی که لینک، دارای اشتباهات املایی باشد و یا صفحه مورد نظر دارای خطا باشد، مشکلاتی را برای سئو ایجاد خواهد کرد. همچنین در مواردی که سعی می شود که یک انکر تکست برای گرفتن رنک بالاتر در همه جای سایت به شکل تکراری استفاده شود نیز قوانین سختگیرنه ای از طرف گوگل وجود دارد.

استفاده از این گونه لینک سازی ها که اغلب در فوتر یا هدر وب سایت مشاهده می شود کار خوبی نیست و از ایندکس شدن صفحات یا گرفتن رنک خوب در موتور جستجوی گوگل جلوگیری می کند. همچنان که گوگل در جریمه کردن این گونه فعالیت ها سخت گیر می باشد، در برگردندان تغییر وضعیت به حالت طبیعی نیز بسیار منعطف است. کافی است که این لینک های تکراری را از صفحات سایت حذف کنید تا رفتار متفاوت گوگل را مشاهده کنید.

اهمیت صفحه لینک شده

اگر در سایت شما صفحاتی وجود دارد که دارای بک لینک های بسیار زیاد از سایت های دیگر می باشد، به همان نسبت نیز باید در دادن لینک های داخلی به آن صفحات نیز توجه نمایید. گرفتن بک لینک از سایت های معتبر رتبه صفحه را افزایش می دهد و لینک دادن داخلی به آن نیز به مخاطبان کمک می کند تا دسترسی آسانتری به این صفحات پر ارزش داشته باشند و وجود این ساختار و ایجاد تعادل در بین لینک های داخلی و بک لینک ها، ارزش آن صفحات را دو چندان خواهد کرد و یکی از سیگنال های بسیار مثبت برای موتورهای جستجو برای دادن رنک بالاتر به این صفحات می باشد.

ارتباط صفحات

لینک دادن از یک صفحه به صفحه دیگری که از نظر محتوا نیز مشابه با یکدیگر است، از ارزش بالاتری نسبت به لینک دادن از یک صفحه کاملا نامرتبط است. این کار از نظر موتور جستجوی گوگل نیز کار بسیار مثبتی است و امتیاز خوبی برای آن قائل است.

اولین لینک صفحه

طبق آزمایش هایی که از طرف کارشناسان انجام شده است،اولین لینک صفحه مهمترین آن است. در صورتی که در یک صفحه چند لینک با انکر تکست های مختلف به یک لینک مشخص وجود داشته باشد، طبق تجربه صرفا اولین انکر تکست برای گوگل اهمیت دارد و معمولا به بقیه انکر تکست ها توجه نمی کند.

نوع لینک

لینک گذاری با استفاده کدهای HTML به مراتب بهتر از استفاده از کدهای جاوا اسکریپت است. بعضا مشاهده می شود که برای زیباسازی صفحات از کدهای جاوا اسکریپت و تصاویر برای لینک دادن به دیگر صفحات استفاده می کنند. اما تجربه نشان می دهد که لینک دادن با استفاده از کلمات، اعتبار بیشتری را برای صفحات بوجود می آورد.

برای مشاوره بهترین سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره بهترین سئو و تولید محتوای متنی و دیجیتال در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای متنی  و دیجیتال مارکتینگ بهترین سئو و طراحی وب سایت در کرج و در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما