مارکتینگ پلن

مشاوره سئو در تهران - دیجیتال مارکتینگ - برنامه بازاریابی

مارکتینگ پلن به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از استراتژی های متفاوت؛ هدف های بازاریابی و مخاطبان را مشخص نمایید و در نهایت تاثیر کمپین‌های مختلف را افزایش دهید. در ادامه به اهمیت و معرفی مارکتینگ پلن و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال میپردازیم. چهت مشاوره سئو کار  و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

معرفی مارکتینگ پلن

مارکتینگ پلن در واقع نقشه مسیری می باشد که به کاربران بیزینس‌ های مختلف کمک خواهد کرد تا اهداف کسب‌ و‌ کار خود را تعیین نمایند و مخاطبان هدف را شناسایی کنند و تأثیرات کمپین‌ های بازاریابی را بهینه و تقویت نمایند. به بیان ساده، به شما کمک می‌کند تا در خصوص چگونگی تمام فعالیت‌های بازاریابی خود دید واضحی داشته باشید. همچنین یک برنامه بازاریابی مناسب به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا استراتژی های متفاوت مربوط به آن را به تیم بازاریابی خود انتقال دهند و مهمترین نکته این که امکان ردیابی موفقیت کمپین‌ ها توسط یک برنامه بازاریابی فراهم خواهد کرد. یک برنامه مارکتینگ شامل موارد زیر می باشد:

 • اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت بازاریابی کسب‌و‌کار
 • توصیف مخاطبان هدف یا پرسونای خریداران
 • یک یا چند استراتژی بازاریابی و تکنیک های سطح بالا
 • مرور وضعیت فعلی بازار
 • شاخص کلیدی عملکرد یا KPI
 • ملاحظات بودجه‌‌ای و مالی
 • جدول زمانی و نقشه راه اجرا

مزایای داشتن مارکتینگ پلن

طرح بازاریابی تمام اجزا را به یکدیگر وصل می کند و تضمین می‌کند که فعالیت شما، در زمان مناسب و از طریق کانال‌ها برای مخاطبان خود انجام خواهد شد. نشانه‌هایی که مشخص می‌کنند بیزینس شما فاقد یک مارکتینگ پلن است:

 • اگر تابه‌حال موارد مختلف را امتحان کرده اید و نمی‌دانید چه چیزی به‌درستی کار می‌کند و چه چیزی مشکل دارد.
 • اگر فعالیت‌هایی که تابه‌حال انجام داده‌اید با یکدیگر و یا سایر زمینه‌های کسب‌ و‌ کار شما متفاوت هستند.

در نهایت بدانید که اگر یک برنامه مارکتینگ مشخصی داشته باشید، مارکتینگ پلن و استراتژی بازاریابی در هماهنگی با یکدیگر قرار می گیرند و در بیزینس شما تاثیر زیادی دارد.

کاربردهای مارکتینگ پلن

برنامه‌ی کاملی می باشد که باعث رسیدن یک کسب‌ و‌ کار به اهداف بازاریابی‌ خود می شود.در ادامه تعدادی از مهم‌ترین کاربردهای برنامه بازاریابی را شرح می دهیم:

 • جذب سرمایه: یکی از مهمترین کاربردهای مارکتینگ پلن، جذب سرمایه می باشد. با برنامه‌ ی بازاریابی شرکت به مخاطب و مؤسسات سرمایه‌ گذاری مانند: کارآفرینان و بانک‌ ها می‌توان سرمایه جدیدی جذب نمایند.
 • برنامه بازاریابی به شرکت های وابسته: شرکت‌هایی که قصد گرفتن نمایندگی فروش محصولات و شرکت‌های داخلی و خارجی را دارند باید برنامه بازاریابی خود را تهیه نمایند و به شرکت‌های مدنظر ارائه بدهند.
 • ارائه برنامه‌های استراتژیک: تهیه و تنظیم مارکتینگ پلن به گروه هیئت‌ مدیره شرکت لازم است.
 • بازنگری طرح کسب و کار: از مارکتینگ پلن برای بازنگری طرح کسب‌ و‌ کار استفاده  خواهند کرد.
 • استفاده بهینه از نیروی انسانی:  استفاده بهینه از نیروی انسانی شرکت در راستای اهداف بازاریابی می باشد.

تجزیه و تحلیل در مارکتینگ پلن

شما برنامه‌ ی مارکتینگ پلنی نیاز دارید که بتواند به موقع شما را از مطالب مهم بازاریابی آگاه کند تا به فرصت‌ های جدید فروش و رشد شما دست پیدا کنید. راه دستیابی به این دو مورد، استفاده از یک رویکرد بازاریابی هوشمند می باشد. این رویکرد بازاریابی هوشمند باید یک استراتژی بازاریابی و برنامه اجرایی متناسب با اهداف تجاری شما ایجاد نماید.

برای مشاوره سئو کار و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره تولید محتوای دیجیتال و سئو در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای سایت و دیجیتال مارکتینگ سئو تولید محتوا در کرج و  در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما