مزایای سئو

مزایای سئو - طراحی وب سایت - تولید محتوا

سئو به خاطر تاثیر زیاد آن به عنوان یکی از روش های بازاریابی شناخته شده است. با اینکه مزایای سئو بسیار زیاد هستند اما در این مطلب قصد داریم که به معرفی ۱۰ مورد اصلی آن بپردازیم. در ادامه به معرفی مزایای سئو و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای دیجیتال و متنی میپردازیم. جهت مشاوره سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

مزایای سئو

بازاریابی آنلاین در سال های گذشته همواره دچار تغییراتی شده است، اما با این حال سئو همیشه باقی مانده است و همواره به عنوان یکی از اصلی ترین راهکارهای بازاریابی آنلاین شناخته شده است. با اینکه سئو، منافع بسیاری برای کاربران کسب و کارها دارد، در اینجا به بیان مهمترین موارد آن می پردازیم.

۱. هزینه سئو نسبت به تبلیغات گوگل و دیگر روش های PPC کمتر می باشد

فهرست سایت در نتایج جستجو رایگان است. وقتی سایت شما به واسطه سئو دررتبه اول گوگل قرار می گیرد، برای گرفتن کلیک از مخاطبان نیازی به پرداخت هزینه به گوگل نخواهید داشت. به واسطه کمی تلاش و پرداخت هزینه های نه چندان زیاد سئو، می توان به افزایش ترافیک سایت بپردازید. همچنین برخلاف تبلیغات های پولی وب، ترافیک سایت شما پس از اتمام بودجه تبلیغات با کاهش مواجه نخواهد شد.

۲. سئو باعث افزایش ترافیک سایت می شود

با استفاده از نرم افزارهای آمارگیر می توانید افزایش قطعی ترافیک سایت پس از سئو را مشاهده نمایید. این روش یکی از بهترین راه های تلاش برای موفقیت سایت است. نتایج مثبت سئو سریع دیده نمی شود اما دیدن آن خیلی هم طول نخواهد کشید. افزایش ترافیک به صورت پایدار است و با استفاده از ابزارهای مربوطه می توانید آن را ببینید. افزایش ترافیک موجب بازدید هر چه بیشتر مخاطبان از سایت می شود و در نتیجه فروش وب سایت بالا می رود.

۳. سئو موجب افزایش اعتبار برندتان خواهد شد

کاربران به نتایج صفحه اول گوگل اعتماد می کنند و با استفاده از سئو می توانید در این فهرست قرار بگیرید. در نتیجه برند شما مورد اعتماد آنها است. هر چه در نتایج جستجو رتبه های پایین تری را بدست آورید، از اعتماد مخاطبان به شما کم می شود. اگر گوگل جایگاه بالایی را برای سایت شما در نظر بگیرد، ارزش و اعتبار برند شما نیز افزایش پیدا می کند.

۴. سئو نسبت به تبلیغات سنتی، بازگشت سرمایه بیشتری خواهد داشت

بیشتر بودن نرخ تبدیل سایت یکی از مزایای سئو می باشد که قابل مقایسه با دیگر روش های بازاریابی نیستند. گوگل سایت شما را در کلمه ای که سئو می کنید در نتایج جستجو نشان می دهد. در نتیجه مخاطبانی که به دنبال محصولی هستند که شما نیز آن را در اختیار دارید، سایتتان را از طریق گوگل مشاهده می کنند. تبلیغات میتواند در هر کجا و برای هر کسی نمایش داده شود. معرفی سایت شما از طریق گوگل ارزش بیشتری نسبت به معرفی از طریق روش های تبلیغاتی خواهد داشت.

۵. رقیب های شما نیز در حال انجام سئو هستند

هر روز افراد بیشتری با مزایای سئو و بهینه سازی سایت آشنا خواهند شد. رقبای شما این را می دانند و در حال انجام سئو برای بهره بردن از مزایای آن هستند. در نتیجه آنها زودتر از شما وارد میدان می شوند و رتبه های بهتری نسبت به شما بدست می آورند. حتی اگر سایت شما خدمات بهتر و قیمت مناسب تری را انجام دهد، باز هم گوگل تمام ترافیک را به آنها می دهد. استخدام یک شرکت سئو یا به خدمت گرفتن یک سئوکار همان چیزی است که شما نیاز به انجام آن دارید تا از رقبای خود جلوتر باشید.

۶. سئو موجب ارتقای برند کسب و کار شما می شود

سئو موجب ارسال روزانه هزاران کاربر به سایت شما می شود. این مسئله باعث می شود که احتمالا نیاز به سرور قوی تر برای پاسخ بهتر به همه درخواست ها داشته باشید. ممکن است با پیشنهاداتی از طرف مخاطبان درباره نوع محصولات خود و نیازهای آنان مواجه شوید. سئو در واقع سرمایه گذاری بزرگی برای برند شما می باشد و همان چیزی است که برای ارتقا کلاس کسب و کار خود به آن نیاز دارید.

۷. سئو موجب برجسته شدن برند شما می شود

بیش از ۲۵۰ میلیون وب سایت در اینترنت وجود دارند و هر روز نیز بر این تعداد اضافه می شود. با استفاده از سئو می توانید نام برند خود را در بین این همه وب سایت برجسته تر نمایید و به راحتی به افزایش فروش و درآمد خود بپردازید.

۸. ۶۰% کلیک ها شامل اولین نتیجه گوگل هستند

این مسئله بدین معنی است که تنها ۴۰% کلیک ها به هزاران سایت از نتیجه دوم به بعد می رسد. قرار دادن سایت در نتایج ابتدایی گوگل می تواند موجب کسب هزاران هزار بازدید از سوی مخاطبان شود. سئو ابزاری است که به سایت شما کمک خواهد کرد تا در صدر نتایج جستجو قرار بگیرند.

۹. سئو موجب افزایش داده های شما می شود

با استفاده از سئو شما می توانید داده های مربوط به مخاطبان را کسب کنید. با استفاده از کلمات مورد جستجوی مخاطبان و پیدا کردن بیشترین موارد جستجو می توانید نیازهای کاربران را درک کنند و محصولات متناسب با آن عرضه نمایید. از این طریق می توانید کلمات پر جستجویی که رقابت کمتری در آن وجود دارد را شناسایی کنید و به فروش ماهانه خود بیفزایید.

۱۰. نتایج کسب شده از سئو ماندگار است

برخلاف روش های تبلیغاتی، نتایج کسب شده از سئو ماندنی است. این نتایج برخلاف تبلیغات اینترنتی، با قطع شدن بودجه، به صورت ناگهانی از بین نمیروند. البته جای تذکر دارد که برای ماندن در نتایج حال، نیاز به اقداماتی دارید. اما اگر در رتبه های اول گوگل قرار بگیرید، افراد دیگر نمی توانند به راحتی آن را از شما بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما