پادکست سئو

پادکست سئو - طراحی سایت

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که پادکست تأثیری در سئو دارد یا خیر؟ اگر بخواهیم به‌طور کامل به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که تاثیر دارد. به‌ طور حتمی جای تعجب دارد که پادکست‌ها، در یک قالب صوتی، با سئو در ارتباط باشد. از اواسط سال ۲۰۱۹ گوگل اسکن فایل‌های صوتی را برای ارتباط بیشتر، علامت‌ گذاری کرد و یک منطقه جدید برای بازاریابی محتوا در راستای پادکست‌ها با نام پادکست سئو «Podcast SEO» آغاز نمود. در ادامه به معرفی پادکست در سئو میپردازیم. جهت مشاوره سئو، دیجیتال مارکتینگ طراحی وب سایت و تولید محتوای دیجیتال و متنی در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

تعریف پادکست سئو

سئو که مخفف Search Engine Optimization است، روشی برای افزایش کیفیت و کمیت میزان بازدید یک وب‌ سایت از طریق موتورهای جست‌ و جو مانند Google اشاره می کند.
پادکست سئو یک روش پایدار برای رشد مخاطب‌ و افزایش بازدید به‌صورت آنلاین می باشد. با بهینه‌سازی پادکست، علاوه بر این‌که مخاطبین بیشتری را جذب می‌کنید، باعث افزایش ترافیک جست‌وجو از طریق تولید محتوای صوتی نیز می شوید.

هرچند که احتمال دارد، کاربر مستقیماً به سراغ برنامه‌های پخش پادکست در تلفن همراه مانند Spotify یا Apple Podcasts مراجعه کند تا محتواهای صوتی جدید را جست‌وجو کند. اما بهینه‌سازی پادکست با کلمات کلیدی برای نمایش در نتایج جست‌جو اهمیت دارد. زیرا هر برنامه‌ی پخش پادکست دارای یک موتور جست‌وجو گر است. همچنین مشتریان زیادی نیز وجود دارند که نمی‌دانند از کجا پادکست‌های جدید را پیدا کنند، که باعث می‌شود به موتورهای جست‌وجو مانند گوگل مراجعه کنند.

نمایش پادکست سئو در گوگل

این روزها پادکست‌ها تبدیل به گزینه‌ای بسیار خوب و پرمصرف شده‌ اند. هرچند که روش جدیدی از تولید محتوا نیستند، اما افراد زیادی در حال کشف مجدد آن هستند. در واقع این رسانه می‌تواند یک فرصت جالب و جذاب برای جذب مخاطبان باشد.

از سال ۲۰۱۹، گوگل اعلام کرد که «پادکست سئو» فرصت خوبی برای جذب مشتری از طریق ترافیک جست‌وجو است. این در حالی است که انتظار می‌رود رشد و تولید «پادکست سئو» در طی چند سال آینده در بین متخصصان سئو، بازاریاب‌ها و تولیدکنندگان پادکست به‌ طور چشم‌گیری افزایش پیدا می کند.

شما می‌توانید بعضی از قسمت‌های پادکست را در گوگل جست‌وجو کنید. همچنین گوگل این امکان را دارد که صدا را تجزیه و تحلیل نماید و به‌صورت خودکار رونویسی کند تا پادکست در نتایچ جست‌وجوی مربوطه نشان داده شود.
جالب است بدانید که پادکست گوگل که رونویسی پادکست‌ها را شروع کرده است، باعث شده تا افراد بتوانند بخشی از اطلاعات مهم یا خاص یک پادکست را بدون این‌که حتی در مورد آن شنیده باشند، در جست‌وجوهای خود پیدا کنند. نه‌ تنها پادکست در سئو تأثیر دارد بلکه به عنوان یک منبع محتوا می توان از آن استفاده کرد.

پیدا کردن کلمه کلیدی پادکست سئو

عنوان پادکست، اولین کلمه کلیدی است. زمانی‌ که کلمه کلیدی براساس عنوان پادکست انتخاب شود در الگوریتم رتبه‌ بندی iTunes و Google Play به‌ راحتی پیدا می‌شود.
یک روش دیگر و آسان برای انتخاب کلمه کلیدی، انتخاب یک موضوع است. برای این‌کار می‌توانید از کلمه کلیدی و کلمات مرتبط به آن استفاده کرد که در بهینه‌سازی سئو و استراتژی پادکست بسیار موثر است.

با این‌ وجود، باید به ساختار قسمت های محتوای صوتی خود فکر کنید و بهترین کلمه کلیدی را برای توصیف آن پیدا کنید. توجه داشته باشید که در هر قسمت کلمه کلیدی یکسان و مشابه را انتخاب نکنید. همچنین کلمه کلیدی شما باید دارای میزان جست‌وجوی بالا و در حالت ایده‌آل در رقابت کم قرار داشته باشد.

قرار دادن کلمات کلیدی در مکان‌های مناسب

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در پادکست سئو، قرار دادن کلمات کلیدی در مکان‌های مناسب می باشد. زیرا همه‌ی قسمت‌های یک وب‌سایت در موتورهای جست‌ وجو برابر نخواهد بود.گوگل برای بررسی یک وب‌ سایت بخش‌های خاص از پست و صفحات را اسکن می‌کند که با شناسایی آن‌ها، می‌توانید کلمات کلیدی را در آن‌جا قرار دهید. مهم‌ترین قسمت ها برای افزودن کلمات کلیدی :

  • عنوان پست
  • عنوان اپیزود یا قسمت پادکست
  • عنوان‌های فرعی
  • URL
  • نام فایل‌های تصویری
  • ویژگی‌های تصویر جایگزین
  • ابتدا و انتهای مطالب صفحه

توجه داشته باشید که در گوگل سایت‌هایی را در موتور جست‌وجو هدف قرار می‌دهد که «کلمات کلیدی» را به‌معنای واقعی استفاده کرده اند و با هدف دست‌کاری در نتایج جست‌وجو بیش از حد در صفحه آن را پخش و به‌کار نبرده‌اند. بنابراین هنگام قراردادن کلمات کلیدی در سراسر سایت خود، مطمئن شوید که از نظر تراکم در حد متناسب است.

برای مشاوره بهترین سئو و طراحی وب سایت و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره بهترین سئو و تولید محتوای متنی و دیجیتال در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای متنی  و دیجیتال مارکتینگ بهترین سئو و طراحی وب سایت در کرج و در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما