کلمات کلیدی

کلمات کلیدی در سئو - تولید محتوای متنی - ربات های گوگل

کلمات کلیدی در سئو یکی از مهمترین تکنیک به شمار می آید. اهمیت ندادن به این تکنیک مهم، موجب می شود؛ یا ربات های گوگل متوجه موضوع صفحه شما نشوند و آن را برای کلمه کلیدی مدنظر در نتایج جستجو بالا نیارند، یا این که جریمه بهینه سازی بیش از حد (Over Optimization) شامل حال وب سایت شما می شود و صفحه به طور کلی از نتایج جستجو حذف شود. برای درک بهتر مفاهیم مشکلات ذکر شده و علت آن ها تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.جهت مشاوره سئو کار و تولید محتوا در تهران و کرج و تولید محتوای متنی با ما تماس بگیرید.

چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی یک کمیت درصدی می باشد که تعداد دفعات تکرار یک عبارت کلیدی مشخص را در یک متن، برحسب درصد مشخص خواهد کرد. برای مثال اگر شما یک متن ۱۰۰ کلمه ای دارید و یک عبارت خاص در آن متن ۵ بار تکرار شده است، چگالی آن کلمه در متن شما ۵ درصد است. این اصطلاح گاها توسط بعضی از افراد، تحت عنوان نرخ تکرار کلمات کلیدی یا تراکم عبارت کلیدی معرفی شده است، اما رایج ترین اصطلاح، چگالی کلمات کلیدی گفته میشود. چگالی کلمات کلیدی در سئو یکی از معیار هایی می باشد که خزندگان موتور های جستجو توسط آن متوجه می شوند که آیا محتوای موجود در صفحه با کلمات موجود در عنوان، مرتبط است یا مرتبط نیست.

اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو

چگالی کلمات کلیدی در یک مقاله، ۳ حالت ممکن است که فقط یکی از آن ها حالت استاندارد است و می تواند در سئو سایت تاثیر بسیار خوب بگذارد، تاثیر ۲ حالت دیگر منفی است:

۱. تاثیر نرخ کم کلمات کلیدی در سئو

این در حالی است که نسبت استفاده از عبارات کلیدی به تعداد کل کلمات یک متن بسیار کم است. در این حالت ربات های موتور های جستجو موضوع متن شما را نمی توانند تشخیص بدهند و آیا عباراتی که در عنوان و تگ H1 قرار داده‌اید به محتوای اصلی مرتبط هستند یا مرتبط نیست، در نتیجه محتوای شما برای عبارت کلیدی مدنظر، رتبه بندی نمی شود و اگر هم بشود نمی تواند رتبه های برتر را به خود اختصاص بدهد.

۲. تاثیر نرخ مناسب کلمات کلیدی در سئو

اگر تعداد دفعات تکرار کلمات کلیدی، نسبت به تعداد کل کلمات مقاله در حالت مناسب و استاندارد باشد، یا به عبارت دیگر به تعداد مناسب و استاندارد از کلمات کلیدی در متن اصلی محتوا استفاده شده باشد، بهترین تاثیر را از چگالی کلمات کلیدی در سئو می گیرید. در این حالت موتورهای جستجو می توانند به سادگی متوجه موضوع اصلی صفحه مورد نظر شوند و آن را برای کوئری های مربوطه، رتبه بندی نمایند.

۳. تاثیر نرخ زیاد کلمات کلیدی در سئو

یکی از مواردی که در سئو شامل جریمه می باشد، بهینه سازی بیش از حد یا همان Over Optimization است. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، از اعمالی است که در دسته چگالی زیاد کلمات کلیدی قرار می گیرد. اگر تعداد دفعات استفاده از کلمات کلیدی نسبت به تعداد کل کلمات متن اصلی، بیشتر از حد باشد، شاید در ابتدا مشکلی پیش نیاید و حتی صفحه مورد نظر رتبه های بالایی در صفحه نتایج جستجو کسب کند، اما به مرور زمان ربات های گوگل متوجه وجود Keyword Stuffing در صفحه شده و رتبه آن را به شدت کاهش خواهد داد. حتی ممکن است آن را کاملا از نتایج جستجو خود حذف کند.

محاسبه چگالی کلمات کلیدی

برای محاسبه و بررسی چگالی کلمات، کار دشواری نیست. کافی است تعداد تکرار عبارت مد نظر را در کل متن محاسبه نمایید، سپس آن عدد را به تعداد کل کلمات متن تقسیم کنید و عدد به دست آمده را در ۱۰۰ ضرب کنید. از این روش می توانید متوجه شوید نرخ تکرار کلمات کلیدی توسط ربات های گوگل چند درصد است. اما در این قسمت یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به آن دقت نمایید:

هنگام محاسبه چگالی کلمات کلیدی یک صفحه وبسایت، تعداد تکرار کلمات در سورس کد آن صفحه سابت باید درنظر گرفته شود. برای مشاهده سورس کد یک صفحه وب، ابتدا آن صفحه را توسط مرورگر کروم باز کنید، سپس کلید های ترکیبی Ctrl + U را فشار دهید، در این قسمت است که باید با استفاده از کلید های Ctrl + F عبارت مدنظر را جستجو کنید و چگالی آن را محاسبه نمایید.

میزان مناسب چگالی کلمات در سئو

متأسفانه، هیچ قانون مشخصی برای چندبار تکرار شدن یک کلمه کلیدی در یک صفحه وب نیست زیرا؛ موتورهای جستجو درصد چگالی مناسب کلمه کلیدی را اعلام نمی کنند، بنابراین باید احتیاط کرده و از بهترین توصیه ها استفاده نمایید.

بعضی افراد میزان چگالی مناسب کلمات در سئو را بین ۱ تا ۲ درصد می دانند، اما پیشنهاد ما این است که همیشه این عدد را کمتر از ۱ نگه دارید، یعنی به ازای هر ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه محتوا، نهایتا ۱ بار کلمه کلیدی اصلی را بنویسید.

برای مشاوره سئو کار و تولید محتوا در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا متنی با کارشناس تولید محتوا تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوره تولید محتوای دیجیتال و متنی و سئو در تهران و کرج و دیجیتال مارکتینگ :۰۲۱۹۱۳۰۱۰۷۴

اینستاگرام مشاوره تولید محتوای سایت و دیجیتال مارکتینگ سئو تولید محتوا در کرج و  در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جدیدترین مطالب

آیا سوالی دارید؟

با ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما خواهند بود.

تماس با ما